سرگرد شهید فریبرز سهیلی فرزند ابراهیم در تاریخ 1361/6/15 در روستای ده آسیاب دینور از توابع صحنه به دنیا آند. او فرزند اول خانواده بود و بعد از او خداوند دو پسر و یک دختر دیگر نیز به این خانواده عطا فرمود. پدرش ار فرهنگیان زحمتکش و مادرش خانه دار بود. شهید تحصیلات خود را در دوران ابتدایی در دبستان آزاده، راهنمایی را در مدرسه شهید تعریف، دبیرستان را در ابن سینا و پیش دانشگاهی را در مدرسه شهید اشرفی اصفهانی گذراند. در کودکی اوقات خود را بیشتر با مطالعه، بازی و ورش کردن میگذراند. شخصیتی آرام و صبور داشت و با پدر و مادر خود مخالفتی نمی کرد. پس از دریافت دیپلم راهی دانشگاه شد و تا مقطع فوق لیسانس رشته ادبیات عرب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه ادامه داد. شهید در سال 1380 به استخدام نیروی انتظامی درآمد و همراه با خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به تحصیلات خود ادامه می داد. تنها پایان نامه اش باقی مانده بود تا مدرک خود را دریافت کند که شامگاه مداد ماه سال 1392 در حالی که خانواده اش در حال بازگش از مراسم ازدواج پسر دایی شهید بودند خبر شهادت فریبز آنها را شوکه کرد.مراسم تشییع پیگر شهید با حضور پر شور همشهریان در روز 1392/5/21 برگزار شد و همان روز در مزار شهدای کرمانشاه به خاک سپرده شد.

شهید در وصیت نموده خود ذکر کرده بود: همیشه نیازمندان را مورد توجه قرار دهید و نماز و روزه های خود را بجا آورید.

روحش شاد و یادش گرامی

 

سرگرد فریبرز سهیلی از جان برکفان نیروی انتظامی و دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه در حین پاسداری از سرحدات کشور مان در منطقه اورامانت، توسط گروه تروریستی پژاک به درجه رفیع شهادت نایل شد.

وی دانشجوی ترم آخر رشته ادبیات عرب مقطع کارشناسی ارشد واحد کرمانشاه بود که قبل از تنظیم پایان نامه به دست منافقان کوردل این گروه تروریستی شربت شهادت را نوشید .