زندگی نامه شهید دانشجو اردشیر الهیاری

شهید والامقام اردشیر الهیاری در سال 1345 در یکی از روستاهای اطراف کرمانشاه متولد و تحصیلات خود را در کرمانشاه شروع نمود . سپس در مرکز تربیت معلم شبانه روزی صحنه پذیرفته شد . در حین اشتغال به تحصیل فعالیت های انقلابی و ورزشی خویش را ادامه داد .

ایشان در رشته ورزشی کشتی فعالیت داشت و در مسابقات قهرمانی کشتی نوجوانان ایران در سال 1362 مقام دوم را کسب نمود. از اقدامات او در طی تحصیل در دانشسرا تشکیل یک باشگاه ورزشی کشتی برای دانشجویان جهت دورنگه داشتن آنها از رذایل اخلاقی بود. ایشان همیشه از سرور آزادگان علی (ع) و دیگرپهلوانانی که الگوی اخلاق و ایمان بود سخن می گفت و دیگران را به پیروی از ایشان سفارش می کرد.

 این شهید والامقام در اعزام بزرگ و سراسری سپاهیان محمد (ص) در تاریخ 2/8/1365 به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام می گردد . در سومین اعزامش در حین شرکت در عملیات بزرگ و غرور آفرین کربلای 5 ( فتح شلمچه ) در روز 26/10/1365 مورد اصابت ترکش خمپاره دشمن قرار گرفته و همراه با 4 تن از دوستان صمیمی اش به درجه عظیم شهادت نایل می گردد . پیکر پاک شهید در زادگاهش روستای اله یار خانی شاگدار به رسم امانت به خاک سپرده شده است .